AACC TURKEY TROT

15 and Under

Age Group Results

November 21, 2018


Results By Race Management Systems, Inc.

Female Open Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Grace Neall                                              69   12        3        23:39.8      7:30/M
       2    Hope Dixon                                               28   14        4        23:51.6      7:34/M

Male Open Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jack Bass                                               113   15        1        20:47.9      6:36/M
       2    Davin Daugherty                                          23   14        2        23:11.5      7:22/M

Female 99 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Kasey Thompson                                           94   12        5        25:00.2      7:56/M
       2    Natalie Baker                                             6   11        6        27:32.3      8:44/M
       3    Kate Pass                                               132   15        8        29:45.5      9:27/M
       4    Margaret Cravens                                         21   13       12        33:41.5     10:42/M
       5    Elizabeth Thompson                                       93   10       15        34:22.9     10:55/M
       6    Angela Reed                                             109   10       16        34:23.3     10:55/M
       7    Taylor Gifford                                           38   12       18        37:19.4     11:51/M
       8    Lillian Werre                                           102    7       19        37:20.4     11:51/M
       9    Melody Fruehling                                        127   9        21        46:03.3     14:37/M

Male 99 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    James Cravens                                            20   11        7        28:37.6      9:05/M
       2    Andrew Bellanca                                           7   13        9        30:29.3      9:41/M
       3    John Jr. Reed                                           108            10        31:20.6      9:57/M
       4    Nicholas Reed                                           111   7        11        31:48.1     10:06/M
       5    Wil DiCandilo                                            27    9       13        34:06.4     10:50/M
       6    Peter Fruehling                                         128   12       14        34:10.5     10:51/M
       7    Thomas Gifford                                           39    7       17        37:16.8     11:50/M
       8    Connor Sachs                                             81    8       20        39:48.0     12:38/M