WOODSIDE E.S.

Age Group Results

April 23, 2017


Results By Bluepoint Timing, Inc.


5k Men: 0-18 19-99
5k Women: 0-18 19-99
1Mile Run Men: Top Finishers 0-99
1Mile Run Women: Top Finishers 0-99
uknown Men:
uknown Women:

5k

Top

Female 18 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Keeley Gangl 78 8 15 34:40.8 11:11/M
2 Shamaree Johnson 81 9 23 42:13.7 13:37/M
Top

Male 18 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Tripp Kennedy 83 10 2 22:16.8 7:11/M
2 Matthew Sotelo 124 13 3 23:52.0 7:42/M
3 Joseph Sotelo Glen Burnie MD 98 9 4 26:51.4 8:40/M
4 Keith Lambert 84 0 7 28:03.9 9:03/M
5 Max Twigg 114 12 8 28:05.4 9:04/M
6 Brayden Albrecht Glen Burnie MD 65 10 10 29:06.2 9:23/M
7 Zaine Albrecht Glen Burnie MD 68 7 14 33:48.5 10:54/M
Top

Female 19 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Stephanie Dapko 73 41 6 28:03.8 9:03/M
2 Karen Vammino 99 39 11 29:16.6 9:26/M
3 Susan Barrie Severna Park MD 69 40 12 31:09.4 10:03/M
4 Angie Healy 80 40 13 32:05.5 10:21/M
5 Elissa Gangl 77 32 17 34:53.7 11:15/M
6 Christina Doan 74 31 18 34:54.2 11:15/M
7 Jeanne Sherwood 107 59 20 39:02.8 12:35/M
8 Jill Michaels 88 45 21 41:23.1 13:21/M
9 Terri Canoles 110 45 22 41:25.6 13:22/M
10 Sha'Tia Marine 85 29 24 42:19.0 13:39/M
11 Amanda Linton Glen Burnie MD 108 23 27 47:15.0 15:15/M
12 Willow Farmer Millersville MD 75 43 29 51:05.0 16:29/M
13 Lisa Smith 97 50 30 55:50.8 18:01/M
14 Diane Bartkowiak 70 71 31 55:56.4 18:03/M
Top

Male 19 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Josh Zimmerman 105 40 1 18:24.2 5:56/M
2 Todd Richards 94 26 5 26:59.8 8:42/M
3 Larry Smith 96 55 9 28:50.2 9:18/M
4 Charles Phillips 93 59 16 34:45.9 11:13/M
5 David Hartig Lutherville MD 106 64 19 39:02.5 12:35/M
6 Samuel alicrup 129 50 25 42:26.3 13:41/M
7 Austin Watts 109 22 26 47:14.0 15:14/M
8 Oscar Umaha 128 20 28 50:54.0 16:25/M
 

1Mile Run

Top

Female AACC Staff/Faculty Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Megan Cunningham 119 12 1 13:53.9 13:53/M
Top

Male AACC Staff/Faculty Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Phillip Gangl 79 7 2 15:16.8 15:16/M
Top

Female 99 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Ashley Zimmerman Pasadena MD 102 7 5 16:38.1 16:38/M
2 Karen Cunningham 120 46 6 18:21.6 18:21/M
3 Jennifer McDermott 87 27 8 21:12.0 21:12/M
4 Chey Twigg 116 13 11 23:38.9 23:38/M
5 Amy Twigg 113 44 13 25:46.2 25:46/M
6 Amy Wukitch 101 43 14 25:47.1 25:47/M
7 Alison Howe 126 25 15 25:47.9 25:47/M
8 Aaliyah Johnson 112 10 16 26:06.9 26:06/M
9 Karissa Johnson 111 38 17 26:07.1 26:07/M
10 Isabelle Twigg 115 10 18 26:07.2 26:07/M
11 Jessica Zimmerman Pasadena MD 104 37 20 30:15.2 30:15/M
12 Melissa Cunningham 118 10 21 38:55.8 38:55/M
13 Marley Williams 123 9 22 38:56.5 38:56/M
14 Christine Hagan 132 38 25 41:15.0 41:15/M
15 Lacey Nalla 125 34 27 49:13.0 49:13/M
Top

Male 99 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Carl Phillips 92 27 3 15:17.4 15:17/M
2 Dylan Zimmerman 103 5 4 16:23.7 16:23/M
3 Chase Kennedy 82 9 7 21:09.0 21:09/M
4 Jayden Beach 72 8 9 21:12.0 21:12/M
5 James Shirk 95 36 10 23:29.4 23:29/M
6 Ross Twigg 117 53 12 25:45.0 25:45/M
7 Christopher Gangl 76 37 19 27:12.0 27:12/M
8 Ethan Hagan 131 7 23 40:20.0 40:20/M
9 Addison Hagan 130 10 24 41:15.0 41:15/M
10 Todd Nichols 122 36 26 45:18.5 45:18/M
11 Gwynn Nicholas 91 6 28 49:16.9 49:16/M