Truxton Kid's Tri

Age Group Results

June 18, 2017


Results By Race Management Systems, Inc. BLUEPOINT RACE MANAGEMENT


Kid's Tri Men: 7- 8 9-10 11-12 13-17
Kid's Tri Women: 7- 8 9-10 11-12 13-17
Unknown Age Men:
Unknown Age Women:
Relay 0-99
Bandits Men: 0-99
Bandits Women:

Kid's Tri

Top

7 to 8

                                                                                              Total  
    Place    Name                              Team              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Harper Willams                                           82    8       17       25:01.30
       2    Megan Malone                                             71    7       26       27:06.90
       3    Bryn Rosenbach                                           76    7       38       28:57.35
       4    Samantha Keane                                           70    8       41       29:20.00
       5    Madelene Pettit                                          75    8       53       31:07.60
       6    Samantha Weimer                                        9011    7       66       32:58.60
       7    Maeve Brownell                                           66    8       86       36:20.00
       8    Victoria Brown                                           65    8       90       37:13.65
Top

Male 7 to 8

                                                                                              Total  
    Place    Name                              Team              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Tommy Padilla                                            74    8       12       24:39.20
       2    Jackson Bade                                             64    8       20       25:58.95
       3    Braeden Dushkin                                          68    8       29       27:09.10
       4    Alex Slingluff                                           77    8       31       27:17.75
       5    Samuel Tatarov                                           78    8       48       29:50.25
       6    Richaerd Turner                                          79    8       59       32:09.40
       7    Luke Donahower                                           67    7       64       32:44.95
       8    Eli Waltz                                                80    8       87       36:42.45
Top

9 to 10

                                                                                              Total  
    Place    Name                              Team              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Ava Foster                                               37   10       16       24:46.50
       2    Siena Turner                                             60   10       34       28:32.40
       3    Alders Kulynych-Irve                                     44   10       42       29:20.80
       4    Ginvera Illiff                                         9009   10       46       29:41.95
       5    Caylie Brown                                             36   10       49       30:40.90
       6    Avery Iliff                                              42    9       50       30:47.10
       7    Julia Shirey                                             56   10       57       31:43.80
       8    Adalyn Biles                                             34    9       74       34:01.85
       9    Eva Appel                                                32   10       84       36:04.90
      10    Kalista Stalley                                          58   10       88       36:45.55
      11    Elena Padilla                                            49   10       98       41:39.00
      12    Anna Newman                                              47   10      102       44:45.70
Top

Male 9 to 10

                                                                                              Total  
    Place    Name                              Team              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Adrian Groman                                            39   10        4       21:01.50
       2    Jonas Juusola-Fitz                                       43   10        5       21:07.30
       3    Carter Bade                                              33   10        7       23:19.70
       4    Hadar Zadik                                              63    9       18       25:09.10
       5    Max Stanziak                                           9008   10       19       25:37.15
       6    Carter Williams                                          61   10       21       26:09.05
       7    Quinlan McConnell                                        45    9       23       26:24.45
       8    Liam Rosenbach                                           54    9       30       27:09.65
       9    Noah Pettit                                              55   10       35       28:46.40
      10    Kaelan Wisbeck                                           62   10       43       29:25.00
      11    James Biles                                              35    9       44       29:28.00
      12    Charles Iliff                                            41    9       51       30:47.10
      13    William Rosenthal                                        50    9       55       31:22.85
      14    Ryan Pirie                                               52   10       63       32:42.80
      15    Liam Price                                               53   10       65       32:50.90
      16    Max Small                                              9012    9       96       40:25.35
      17    jack Monahan                                             46    9       97       40:52.40
Top

11 to 12

                                                                                              Total  
    Place    Name                              Team              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Ella Benitez                                             13   11        8       23:26.00
       2    Caroline Birdsall                                        14   11       11       24:35.00
       3    Camille Shoemaker                                        27   11       14       24:40.40
       4    Sierra Snow                                            9002   11       15       24:44.25
       5    Alexandria Bringham                                       7   12       28       27:08.80
       6    Amanda Ford                                            9006   11       39       29:03.40
       7    Rachel Keane                                             22   11       40       29:10.00
       8    Katie Tomaszewski                                        30   11       54       31:16.10
       9    Slingluff Jesse                                          28   11       56       31:28.35
      10    Rachel Pirie                                             25   11       71       33:34.80
      11    Jordan Weimer                                            31   11       75       34:06.65
      12    Emma Guy                                                  5   12       81       35:17.10
Top

Male 11 to 12

                                                                                              Total  
    Place    Name                              Team              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Ansel Casper                                              1   12        1       18:48.05
       2    Jackson Foster                                           19   11        2       19:24.15
       3    Allan Engstrom                                            4   12        3       20:28.85
       4    Ryan Phillips                                             8   12        6       21:33.00
       5    Torun Shahani                                            26   11        9       23:44.60
       6    Tristan Curtis                                            2   12       10       24:14.50
       7    Stefan Wikar                                             10   12       13       24:40.25
       8    Blaise Edwards                                           17   11       22       26:13.65
       9    William Donahower                                      9004   12       24       26:25.20
      10    Matthew Anderson                                         12   11       25       26:43.25
      11    Will Malone                                              24   11       27       27:08.40
      12    Gur Zadok                                                11   12       32       28:21.20
      13    Justin Shirey                                          9005   12       36       28:55.50
      14    John Donahower                                           16   11       37       28:56.50
      15    Sam Hadley                                               21   11       45       29:38.00
      16    Liam Corson                                              51   11       47       29:46.75
      17    Benjamin Hadley                                           6   12       61       32:19.10
      18    Andrew Kummer                                            23   11       73       33:58.65
      19    Christian Guido                                          20   11       85       36:07.90
Top

13 to 17

                                                                                              Total  
    Place    Name                              Team              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Emme Cate Heilbrun                                      119   14       33       28:27.15
       2    Maria Grafov                                            117   14       52       30:51.15
       3    Zoe Benitez                                             102   14       58       31:51.90
       4    Riley Bruning                                           121   13       60       32:17.60
       5    Katerina Talanova                                       113   14       69       33:18.40
       6    Sydney Fiore                                            123   13       72       33:46.90
       7    Maggie Anne Clifton                                    9003   17       76       34:13.60
       8    Emma Flickinger                                         124   13       77       34:23.45
       9    Teah Frediericks                                        125   13       91       38:56.80
      10    Katherine Anderson                                      101   15       92       38:58.90
      11    Gabriela Wikar                                          115   15       93       39:01.00
      12    Sarah Grace Clifton                                     105   15       94       39:09.95
      13    Ella Gailbraith                                         126   13       99       42:16.05
      14    Alexandria Thalberg                                     114   14      100       42:58.50
      15    Jessica Edwards                                         116   14      103       46:12.25
      16    Michelle LI                                             110   17      104       46:28.00
      17    Audrey Donahower                                        106   17      105       48:10.65
Top

Male 13 to 17

                                                                                              Total  
    Place    Name                              Team              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Tyler Phillips                                         9000   15       62       32:35.10
       2    Conlan McConnell                                        111   14       67       33:14.20
       3    Grant Heidebrecht                                       118   14       68       33:17.90
       4    Grady McConnell                                         128   13       70       33:32.70
       5    Thomas Trumble                                          130   13       78       34:25.45
       6    Pranav Rajan                                            129   13       79       34:31.05
       7    Matt Cembrano                                           132   14       80       34:53.30
       8    Johnathan Edwards                                       108   15       82       35:18.05
       9    Nolan Corson                                            122   13       83       35:34.70
      10    Sam Drum                                                107   14       89       36:55.10
      11    Trent Bringham                                         9007   16       95       40:00.25
      12    Tad Clifton                                             120   13      101       44:21.30
      13    Jacob Guido                                             127   13      106       58:06.45

Relay

Top

Mixed 0-99

                                                                                              Total  
    Place    Name                              Team              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Zoe Moran                         ZOEMORAN TEAM         300   0         1       28:18.10

Bandits

Top

Male 0-99

                                                                                              Total  
    Place    Name                              Team              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Unknown Partic. 151                                     151             1     8:32:43.55
       2    Unknown Chip: DN4FY85                                  9010             2     8:51:25.00