RIPLEY RACE

November 02, 2014


Results By Bluepoint Race Mangement & Timing LLC. Bluepoint Race Managment & Timing

Final Team Results

5k

Team - Hillsmere Hornets Finish Position - 1

Team Score (times): 30:02.77

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Ave. Time
      1    139  Christine Diguardo      Annapolis  MD          F      12         12    23:46.15     23:46.15
      2     63  Alison Buckler          Annapolis  MD          F      18         30    25:18.25     24:32.20
      3    398  Jessica Paret           Annapolis  MD          F      19         49    25:18.50     24:47.63
      4    384  Craig O'Brien           Annapolis  MD          M       7         56    18:42.75     23:16.41
      5    450  Brian Robinson          Arnold  MD             M      13         69    19:46.55     22:34.44
      6    275  Jonathan Jenkins        Annapolis  MD          M      18         87    20:54.85     22:17.84
      7    345  Reid McLaughlin         Annapolis  MD          M      36        123    22:57.85     22:23.56
      8    133  Laura Diberardinis      Annapolis  MD          F      39        162    26:59.20     22:58.01
      9    253  Courtney Holtzman       Annapolis  MD          F      44        206    27:20.20     23:27.14
     10    580  Debbie Zeman            Annapolis  MD          F      70        276    28:56.70     24:00.10
     11    482  Samantha Seth           Annapolis  MD          F      72        348    29:02.45     24:27.59
     12    649  Laura Moore                                    F      76        424    29:13.40     24:51.40
     13    392  Mandy Owens             Edgewater  MD          F      86        510    29:38.90     25:13.52
     14     74  Sean Cain               Annapolis  MD          M      89        599    26:11.30     25:17.65
     15    444  Jennifer Robben         Bowie  MD              F      90        689    29:58.15     25:36.35
     16    466  Jacqui Sands            Annapolis  MD          F      95        784    30:08.20     25:53.34
     17    227  Kathy Hamilton          Annapolis  MD          F      96        880    30:12.85     26:08.60
     18    223  Maggie Grove            Annapolis  MD          F     101        981    30:26.85     26:22.95
     19    224  Kate Grove              Annapolis  MD          F     102       1083    30:27.35     26:35.81
     20    383  Sheila Norris           Annapolis  MD          F     116       1199    31:17.10     26:49.88
     21    468  Dana Sarro              Annapolis  MD          F     164       1363    35:35.70     27:14.92
     22     75  Alice Cain              Annapolis  MD          F     165       1528    35:49.20     27:38.29
     23    533  Michelle Traxel         Annapolis  MD          F     169       1697    36:04.35     28:00.30
     24    222  Lauren Grove            Annapolis  MD          F     181       1878    36:48.00     28:22.28
     25    370  Becky Morgan            Annapolis  MD          F     182       2060    36:51.75     28:42.66
     26    369  Beth Morgan             Annapolis  MD          F     183       2243    36:52.85     29:01.52
     27    471  Ianthe Saylor           Annapolis  MD          F     215       2458    41:17.55     29:28.78
     28    472  Riley Saylor            Annapolis  MD          F     216       2674    41:18.40     29:54.12
     29    237  Chad Haynes             Annapolis  MD          M     220       2894    31:59.25     29:58.43
     30    483  Scott Shaffer           Annapolis  MD          M     224       3118    32:08.50     30:02.77

Team - Arnold Elementary Finish Position - 2

Team Score (times): 1:01:38.11

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Ave. Time
      1    103  Leigh Ann Cotter        Annapolis  MD          F       9          9    22:42.30     22:42.30
      2    268  Maddy Hurley            Annapolis  MD          F      17         26    25:05.40     23:53.85
      3    431  Natalie Reed            Arnold  MD             F      94        120    30:03.85     25:57.18
      4    430  Mitchell Reed           Arnold  MD             M      51        171    23:52.35     25:25.98
      5    180  Graham Fenn             Annapolis  MD          M      53        224    23:57.25     25:08.23
      6    429  Matthew Reed            Arnold  MD             M      58        282    24:10.00     24:58.53
      7    704  Matthew Tilghman                               M      64        346    24:45.85     24:56.71
      8    681  Roland Marinello                               M      81        427    25:51.50     25:03.56
      9    329  Joseph Manturuk         Arnold  MD             M      83        510    25:55.40     25:09.32
     10    356  Gavin Misner            Annapolis  MD          M      86        596    26:02.55     25:14.65
     11    328  Matthew Manturuk        Arnold  MD             M      94        690    26:31.65     25:21.65
     12    650  Jack Noble                                     M     102        792    26:41.60     25:28.31
     13    464  Heather Sandell         Annapolis  MD          F     104        896    30:32.95     25:51.74
     14    315  James Lichty            Annapolis  MD          M     108       1004    27:04.20     25:56.92
     15     49  Jack Brady              Annapolis  MD          M     109       1113    27:08.70     26:01.70
     16    467  Jennifer Sapp           Arnold  MD             F     126       1239    32:03.80     26:24.33
     17    462  Jack Sandell            Annapolis  MD          M     128       1367    27:55.15     26:29.68
     18     46  Charlie Brady           Annapolis  MD          M     132       1499    28:02.20     26:34.82
     19    126  Nate Decker             Arnold  MD             M     135       1634    28:13.95     26:40.03
     20     76  Will Callahan           Annapolis  MD          M     142       1776    28:37.95     26:45.93
     21    189  Declan Foley            Arnold  MD             M     158       1934    29:25.15     26:53.51
     22    255  Gina Hopkins            Annapolis  MD          F     162       2096    35:26.45     27:16.83
     23    147  Ryan Donnelly           Arnold  MD             M     167       2263    29:55.80     27:23.74
     24    417  Cooper Pilarski         Annapolis  MD          M     171       2434    29:58.90     27:30.20
     25    416  Dave Pilarski           Annapolis  MD          M     172       2606    29:59.25     27:36.17
     26    396  Melissa Page            Arnold  MD             F     175       2781    36:11.00     27:55.97
     27    453  Leslie Rollins          Annapolis  MD          F     176       2957    36:13.10     28:14.38
     28    269  Tim Hurley              Annapolis  MD          M     181       3138    30:23.50     28:18.99
     29     89  Anthony Cirrincione     Annapolis  MD          M     182       3320    30:25.25     28:23.34
     30    473  Alison Sayres           Annapolis  MD          F     197       3517    39:27.80     28:45.49
     31     67  Alexandra Burroughs     Annapolis  MD          F     208       3725    40:54.65     29:09.01
     32     66  Jordan Burroughs        Annapolis  MD          F     210       3935    40:56.05     29:31.11
     33     69  Kathryn Burroughs       Annapolis  MD          F     211       4146    40:56.05     29:51.87
     34    643  Riley Snowden           Arnold  MD             F     213       4359    41:15.90     30:11.98
     35    527  James Terry             Arnold  MD             M     228       4587    32:12.05     30:15.41
     36    523  Ethan Telep             Annapolis  MD          M     238       4825    33:00.60     30:20.00
     37    525  Jim Telep               Annapolis  MD          M     239       5064    33:06.25     30:24.50
     38    524  Carter Telep            Annapolis  MD          M     240       5304    33:06.95     30:28.77
     39    208  Lisa Goines             Annapolis  MD          F     246       5550  9:41:53.45     44:37.10
     40    412  Samuel Petz             Arnold  MD             M     251       5801    34:21.85     44:21.72
     41    455  Johnny Rollins          Annapolis  MD          M     256       6057    35:02.60     44:08.08
     42    452  David Rollins           Annapolis  MD          M     258       6315    35:04.00     43:55.12
     43    395  Connor Page             Arnold  MD             M     280       6595    36:10.55     43:44.32
     44    454  Andy Rollins            Annapolis  MD          M     282       6877    36:11.95     43:34.04
     45    592  Brendan Doherty         Chevy Chase  MD        M     288       7165    36:51.35     43:25.09
     46    245  Patrick Henry           Arnold  MD             M     289       7454    36:51.80     43:16.54
     47    373  Patrick Moriarty        Odenton  MD            M     302       7756    37:25.90     43:09.08
     48    372  Kevin Moriarty          Odenton  MD            M     303       8059    37:26.40     43:01.94
     49     90  Michael Cirrincione     Annapolis  MD          M     308       8367    37:35.95     42:55.29
     50    125  Warner Deblock          Annapolis  MD          M     310       8677    37:50.20     42:49.19
     51    231  Benjamin Hargrave       Annapolis  MD          M     316       8993    38:33.45     42:44.17
     52    265  Luke Humphrey           Arnold  MD             M     318       9311    39:11.15     42:40.08
     53    474  Collin Sayres           Annapolis  MD          M     319       9630    39:12.45     42:36.16
     54     68  Christopher Burroughs   Annapolis  MD          M     328       9958    40:59.00     42:34.36
     55    316  Julian Lichty           Annapolis  MD          M     356      10314  9:33:35.65     52:13.65
     56    254  Ethan Hopkins           Annapolis  MD          M     358      10672  9:39:03.35   1:01:38.11

Team - Hawks 2022 Finish Position - Inc.

Team Score (times):

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Ave. Time
      1    596  Brady Ervin             Annapolis  MD          M      39         39    23:14.05     23:14.05
      2    587  Brian Baucia            Crofton  MD            M     351        390    46:49.95     35:02.00

Team - Deloitte Veteran's Affairs Finish Position - Inc.

Team Score (times):

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Ave. Time
      1    158  Emily Engelman          Germantown  MD         F      74         74    29:08.00     29:08.00
      2    443  Shannon Ripley          Alexandria  VA         F     105        179    30:33.40     29:50.70
      3     85  Kevin Carter            Arlington  VA          M      48        227    23:42.50     27:47.97
      4    572  Dave Witkowski          Mclean  VA             M      67        294    24:51.75     27:03.91

Team - Rocheford's Raiders Finish Position - Inc.

Team Score (times):

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Ave. Time
      1    196  Vanessa Garley          Alexandria  VA         F      48         48    27:33.00     27:33.00
      2    347  Margaret McMullin       State College  PA      F      65        113    28:41.75     28:07.38
      3    195  Gabe Garley             Alexandria  VA         M      50        163    23:49.25     26:41.33
      4    346  Marc McMullin           Leesburg  VA           M      98        261    26:38.25     26:40.56

Team - FellCon Finish Position - Inc.

Team Score (times):

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Ave. Time
      1     97  Sarah Connor            Beltsville  MD         F     224        224    42:01.05     42:01.05
      2     96  Mike Connor             Beltsville  MD         M     184        408    30:31.00     36:16.03
      3    171  Justin Fellers          Beltsville  MD         M     325        733    40:20.25     37:37.43
      4    174  John Fellers Jr.        Beltsville  MD         M     326       1059    40:21.30     38:18.40
      5    173  David Fellers           Beltsville  MD         M     338       1397    42:03.95     39:03.51

Team - Team RWB Annapolis Finish Position - Inc.

Team Score (times):

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Ave. Time
      1    137  Missy Digiulian         Pasadena  MD           F      46         46    27:21.50     27:21.50
      2    135  Patrick Digiulian       Pasadena  MD           M      24         70    21:47.80     24:34.65
      3    132  David Desio             Bowie  MD              M      41        111    23:26.95     24:12.08
      4     21  Steve Barash            Crofton  MD            M     253        364    34:33.35     26:47.40
      5    134  Lenny Digiulian         Pasadena  MD           M     294        658    37:11.60     28:52.24

Team - USNA 2000 Finish Position - Inc.

Team Score (times):

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Ave. Time
      1     53  Isabella Brianas        Annapolis  MD          F     203        203    40:09.35     40:09.35
      2     52  Madison Brianas         Annapolis  MD          F     204        407    40:09.85     40:09.60
      3    534  Craig Trent             Edgewater  MD          M      16        423    20:24.60     33:34.60
      4    340  Jeffrey McCarthy        Annapolis  MD          M     117        540    27:32.70     32:04.13
      5     51  Carter Brianas          Annapolis  MD          M     212        752    31:48.00     32:00.90

Team - Northrop Grumman Corp Finish Position - Inc.

Team Score (times):

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Ave. Time
      1     13  Jenna Armitage          Crofton  MD            F      29         29    26:00.65     26:00.65
      2    355  Mat Miller              Annapolis  MD          M      35         64    22:48.65     24:24.65
      3    420  Rob Pohland             Odenton  MD            M      96        160    26:33.55     25:07.62
      4     59  Todd Bruner             Annapolis  MD          M     138        298    28:29.60     25:58.11
      5    111  Zach Culligan           Annapolis  MD          M     161        459    29:40.10     26:42.51
      6    322  Jeff Lucente            Arnold  MD             M     178        637    30:11.85     27:17.40

Team - Rexel - Orange Finish Position - Inc.

Team Score (times):

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Ave. Time
      1    314  Anna Lee                Laurel  MD             F      56         56    28:23.10     28:23.10
      2    566  Diane Williams          Annapolis  MD          F     190        246    38:47.85     33:35.48
      3    344  Linda McKibben          Shady Side  MD         F     196        442    39:24.30     35:31.75
      4    536  William Tucker          Upper Marlboro  MD     M      75        517    25:35.10     33:02.59
      5    553  Ian Westfall            Alexandria  VA         M     186        703    30:38.40     32:33.75
      6    121  William Dawson          Annapolis  MD          M     203        906    31:21.15     32:21.65
      7    565  Mikeisha Williams       Silver Spring  MD      F     209       1115    40:56.05     33:35.14
      8    349  Deniece Merrique        Silver Spring  MD      F     212       1327    41:04.95     34:31.36
      9    545  Trevoi Wallace          Upper Marlboro  MD     F     217       1544    41:32.70     35:18.18
     10     34  Brooke Binette          Upper Marlboro  MD     F     247       1791  9:54:08.15   1:31:11.18
     11    295  James Koo               Brookeville  MD        M     293       2084    37:10.50   1:26:16.57
     12    400  Steven Parker           Upper Marlboro  MD     M     320       2404    39:13.30   1:22:21.30
     13     32  Kevin Binette           Upper Marlboro  MD     M     352       2756    49:32.00   1:19:49.81

Team - RKE Force Finish Position - Inc.

Team Score (times):

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Ave. Time
      1     20  Brigit Baran            Alexandria  VA         F       6          6    22:26.70     22:26.70
      2     19  Audrey Baran            Annapolis  MD          F       7         13    22:27.50     22:27.10
      3    546  Audrey Walters          Annapolis  MD          F      36         49    26:45.05     23:53.08
      4    159  Katie Ericson           Annapolis  MD          F      40         89    27:00.00     24:39.81
      5    353  Rachel Milio            Annapolis  MD          F      41        130    27:03.80     25:08.61
      6    278  Jaclyn Johnson          Riva  MD               F      57        187    28:24.40     25:41.24
      7    354  Sara Milio              Annapolis  MD          F      63        250    28:38.80     26:06.61
      8    162  Beth Ericson            Annapolis  MD          F      81        331    29:25.85     26:31.51
      9    160  Sarah Ericson           Annapolis  MD          F      82        413    29:26.00     26:50.90
     10    547  Paul Walters            Annapolis  MD          M     103        516    26:44.10     26:50.22
     11    161  Ken Ericson             Annapolis  MD          M     107        623    26:59.95     26:51.10
     12    249  Tracy Hintermister      Annapolis  MD          F     137        760    32:43.70     27:20.49
     13    352  Michael Milio           Annapolis  MD          M     140        900    28:36.80     27:26.36
     14     39  Ben Birge               Odenton  MD            M     164       1064    29:45.90     27:36.33
     15    548  Rita Walters            Annapolis  MD          F     186       1250    37:53.40     28:17.46

Team - Tri City Eagles Finish Position - Inc.

Team Score (times):

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Ave. Time
      1    625  Joshua Cohen            Kalispell  MT          M      26         26    21:48.90     21:48.90
      2    490  Caleb Skaife            Rockville  MD          M      56         82    23:58.75     22:53.83
      3    639  Adam Rosenbaum          Some City  MD          M      68        150    24:52.90     23:33.52
      4    722  Alex Good                                      M      72        222    25:23.45     24:01.00
      5    489  Jeremy Skaife           Rockville  MD          M      87        309    26:05.75     24:25.95
      6    393  Anthony Pacheco         Annapolis  MD          M     116        425    27:31.60     24:56.89
      7    318  Kyle Lingis             Pasadena  MD           M     118        543    27:33.85     25:19.31
      8    317  Kyle Lingis             Pasadena  MD           M     125        668    27:47.80     25:37.88
      9    299  Evan Labonte            Laurel  MD             M     144        812    28:39.15     25:58.02
     10    200  Joey Geary              Bowie  MD              M     259       1071    35:07.90     26:53.01
     11    286  Garrett Kerns           Silver Spring  MD      M     283       1354    36:21.75     27:44.71
     12    637  Tanner Pottinger        Pasadena  MD           M     284       1638    36:24.40     28:28.02
     13    579  Jake Zastrow            Silver Spring  MD      M     286       1924    36:35.65     29:05.53
     14    285  Chuck Kerns             Silver Spring  MD      M     290       2214    36:54.90     29:39.05
     15    210  Thomas Good             Darnestown  MD         M     359       2573  9:40:24.95   1:06:22.11

Team - Windsor Farm Elementary Finish Position - Inc.

Team Score (times):

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Ave. Time
      1      9  Amanda-Nicole Alvarado  Annapolis  MD          F      87         87    29:44.15     29:44.15
      2     14  Kimberly Baillieul      Arnold  MD             F     218        305    41:35.65     35:39.90
      3    503  Teri Stahl              Pasadena  MD           F     220        525    41:45.65     37:41.82
      4    144  William Donahoe         Annapolis  MD          M      79        604    25:46.00     34:42.86
      5    143  Jerry Donahoe           Annapolis  MD          M      80        684    25:51.05     32:56.50
      6    615  Jeff Schroll            Annapolis  MD          M     137        821    28:27.70     32:11.70
      7    404  Kamden Peacock          Annapolis  MD          M     165        986    29:46.05     31:50.89
      8    414  Jake Pickens            Annapolis  MD          M     173       1159    30:02.35     31:37.33
      9    415  Jeff Pickens            Annapolis  MD          M     177       1336    30:08.10     31:27.41
     10    641  Jake Schroll            Annapolis  MD          M     191       1527    30:53.40     31:24.01
     11    642  Luke Schroll            Annapolis  MD          M     195       1722    31:05.10     31:22.29
     12    607  Adrian Kasa             Annapolis  MD          M     307       2029    37:35.35     31:53.38
     13     15  Will Baillieul          Arnold  MD             M     331       2360    41:19.75     32:36.95
     14    504  Branden Stahl           Pasadena  MD           M     336       2696    41:42.75     33:15.93
     15    505  Jamie Stahl             Pasadena  MD           M     337       3033    41:45.95     33:49.93

Team - Mayo Elementary Finish Position - Inc.

Team Score (times):

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Ave. Time
      1    574  Heidi Wood              Sherwood Forest  MD    F      23         23    25:42.05     25:42.05
      2    312  Kelly Laye              Edgewater  MD          F     121        144    31:52.95     28:47.50
      3    239  Erin Healey             Edgewater  MD          F     199        343    39:33.10     32:22.70
      4    573  Brian Wood              Sherwood Forest  MD    M     104        447    26:50.65     30:59.69
      5    418  Doug Pirhalla           Annapolis  MD          M     174        621    30:06.00     30:48.95
      6    419  Devin Pirhalla          Edgewater  MD          M     175        796    30:06.90     30:41.94
      7    242  Timothy Hella           Annapolis  MD          M     206       1002    31:32.00     30:49.09
      8    271  William Jacobs          Annapolis  MD          M     207       1209    31:33.20     30:54.61
      9    151  Jacob Ducellier         Shady Side  MD         M     213       1422    31:51.75     31:00.96
     10     83  Quinlan Carey           Edgewater  MD          M     214       1636    31:52.55     31:06.12
     11    321  Bridon Lucas            Edgewater  MD          M     278       1914    36:09.25     31:33.67
     12     31  Jake Besett             Edgewater  MD          M     279       2193    36:10.35     31:56.73
     13    107  Michael Cox             Edgewater  MD          M     287       2480    36:38.05     32:18.37
     14    238  Aidan Healey            Edgewater  MD          M     321       2801    39:33.30     32:49.44
     15    575  Kit Yan                 Silver Spring  MD      M     327       3128    40:56.60     33:21.91
     16    475  Anson Schlauch          Edgewater  MD          M     334       3462    41:34.25     33:52.68
     17    498  Aj Sommer               Edgewater  MD          M     335       3797    41:37.95     34:20.05

Team - Jones Elementary Finish Position - Inc.

Team Score (times):

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Ave. Time
      1    118  Maddie Daniels          Severna Park  MD       F      27         27    25:50.55     25:50.55
      2    130  Laurie Dennis           Arnold  MD             F     140        167    33:26.90     29:38.73
      3    306  Tricia Lascola          Severna Park  MD       F     159        326    35:03.15     31:26.87
      4    129  Ian Dennis              Arnold  MD             M      30        356    22:22.45     29:10.76
      5    117  Tyler Daniels           Severna Park  MD       M      61        417    24:33.55     28:15.32
      6     78  Andrew Campbell         Severna Park  MD       M     120        537    27:37.65     28:09.04
      7      4  Finn Ackerman           Severna Park  MD       M     130        667    27:59.85     28:07.73
      8    305  Jude Lascola            Severna Park  MD       M     131        798    28:00.60     28:06.84
      9     77  Ryan Campbell           Severna Park  MD       M     134        932    28:06.60     28:06.81
     10    442  Tucker Riggins          Severna Park  MD       M     183       1115    30:29.35     28:21.07
     11     82  Melissa Campbell        Severna Park  MD       F     184       1299    37:26.30     29:10.63
     12    378  Cameron Neal            Severna Park  MD       M     190       1489    30:52.60     29:19.13
     13    461  Benjamin Saenz          Arnold  MD             M     215       1704    31:53.90     29:31.03
     14    131  Brendan Dennis          Arnold  MD             M     244       1948    33:27.35     29:47.91
     15    375  Owen Morse              Severna Park  MD       M     257       2205    35:03.45     30:08.95
     16    170  Spencer Feldmann        Arnold  MD             M     295       2500    37:14.45     30:35.54
     17     79  Zachary Campbell        Severna Park  MD       M     301       2801    37:24.75     30:59.61
     18    324  Stewart MacNaughton     Severna Park  MD       M     306       3107    37:29.40     31:21.27

Team - PHPI Racing Finish Position - Inc.

Team Score (times):

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Ave. Time
      1    539  Rachel Varn             Severna Park  MD       F       1          1    20:14.65     20:14.65
      2    445  Kerri Robbins           Davidsonville  MD      F       4          5    22:04.75     21:09.70
      3    303  Allison Larochelle      Annapolis  MD          F      37         42    26:54.65     23:04.68
      4     25  Jeremy Beall            Annapolis  MD          M       1         43    17:37.85     21:42.98
      5    593  Matthew Dunn            Trappe  MD             M       2         45    17:56.00     20:57.58
      6    602  Chet Goudy              Severna Park  MD       M       4         49    18:24.75     20:32.11
      7    715  Brian Szydlih                                  M       5         54    18:37.45     20:15.73
      8     64  Jesse Buppert           Odenton  MD            M       6         60    18:39.30     20:03.68
      9    568  Brendan Wills           Odenton  MD            M       8         68    18:47.95     19:55.26
     10    538  Dominik Van Der Veen    Rockville  MD          M       9         77    18:48.05     19:48.54
     11    627  Jason Dolbeck           Crofton  MD            M      11         88    19:01.95     19:44.30
     12    394  Scott Padgett           Gambrills  MD          M      12        100    19:16.70     19:42.00
     13    406  Jeffrey Peaper          Crofton  MD            M      14        114    19:47.65     19:42.44
     14    603  Mitchell Guthrie        Annapolis  MD          M      17        131    20:29.15     19:45.78
     15    618  Miles Varn              Severna Park  MD       M      25        156    21:47.88     19:53.92
     16    621  Joel Wotell             Annapolis  MD          M      59        215    24:15.70     20:10.28
     17    601  Brian Gonzales          Severn  MD             M      65        280    24:50.55     20:26.76
     18    597  Jack Fisher             Glen Burnie  MD        M      73        353    25:27.75     20:43.49
     19    304  Brock Larochelle        Annapolis  MD          M     106        459    26:54.85     21:03.03

Team - Rexel - Blue Finish Position - Inc.

Team Score (times):

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Ave. Time
      1    341  Erica McConnell         Baltimore  MD          F      31         31    26:05.15     26:05.15
      2    491  Rebecca Small           Cockeysville  MD       F      78        109    29:23.10     27:44.13
      3    213  Jocelyn Grauer          Washington Dc  DC      F     115        224    31:11.70     28:53.32
      4    284  Jack Kenney             Upper Marlboro  MD     M      21        245    21:23.20     27:00.79
      5    428  Alex Reece              Annapolis  MD          M      38        283    23:04.25     26:13.48
      6    564  Ryan Williams           Annapolis  MD          M      49        332    23:46.80     25:49.03
      7    570  Taylor Winpigler        Annapolis  MD          M      66        398    24:51.50     25:40.81
      8    537  Michael Tull            Upper Marlboro  MD     M      74        472    25:34.15     25:39.98
      9     41  Peter Bonnanzio         Upper Marlboro  MD     M      88        560    26:06.90     25:42.97
     10    469  Steven Sauer            Nottingham  MD         M      91        651    26:16.70     25:46.35
     11    399  David Parker            Potomac  MD            M     112        763    27:20.20     25:54.88
     12    217  Sean Green              Mechanicsville  MD     M     121        884    27:39.70     26:03.61
     13    532  Daniel Topf             Upper Marlboro  MD     M     124       1008    27:47.65     26:11.62
     14      1  Jason Aaron             Waldorf  MD            M     149       1157    28:46.10     26:22.65
     15    360  Katherine Molchan       Annapolis  MD          F     150       1307    34:30.90     26:55.20
     16    456  Brent Ruark             Cockeysville  MD       M     153       1460    29:12.55     27:03.78
     17    563  Todd Williams           Annapolis  MD          M     166       1626    29:50.30     27:13.58
     18    145  Angelina Donatelli      Stevensville  MD       F     180       1806    36:41.55     27:45.13
     19    313  Stephan Lee             Olney  MD              M     230       2036    32:15.20     27:59.35