Chestertown DRAGON FLY Triathlon

Age Group Results

October 16, 2011


Results By Bluepoint Race Mangement & Timing LLC. Bluepoint Race Managment & Timing

Men: 0-15 16-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
Women: 0-15 16-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99

Mini Tri

Overall Female OVERALL Winners

         Overall*                                  ---- SWIM ----   ----- T1 -----   ---- BIKE ----   ----- T2 -----   ---- RUN ----         Chip         Gun  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time         Time        Time  
     1       1  Robin Glaser             40    23    1    10:43.55    1    02:41.30    1    53:58.35    1    01:09.55    1    20:47.40  1:29:20.15  1:29:20.15    
Top

Female 15 and under

         Overall*                                  ---- SWIM ----   ----- T1 -----   ---- BIKE ----   ----- T2 -----   ---- RUN ----         Chip         Gun  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time         Time        Time  
     1      19  Helen Marsh              46    15    2    16:54.05    2    06:19.75    1  1:11:46.40    1    01:24.45    1    29:49.00  2:06:13.65  2:06:13.65    
Top

Female 16 to 19

         Overall*                                  ---- SWIM ----   ----- T1 -----   ---- BIKE ----   ----- T2 -----   ---- RUN ----         Chip         Gun  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time         Time        Time  
     1       2  Julianna Fritzinger      35    18    1    11:44.25    1    01:13.15    1    53:49.60    1    00:56.15    1    21:49.20  1:29:32.35  1:29:32.35    
     2      17  Annie Breeding           54    19    2    21:30.65    2    05:38.25    2  1:05:38.55    2    01:39.70    2    30:17.50  2:04:44.65  2:04:44.65    
Top

Female 20 to 29

         Overall*                                  ---- SWIM ----   ----- T1 -----   ---- BIKE ----   ----- T2 -----   ---- RUN ----         Chip         Gun  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time         Time        Time  
     1       3  Shannon Phillips         57    29    2    18:13.90    1    02:25.35    1    50:34.55    3    01:29.85    1    25:34.60  1:38:18.25  1:38:18.25    
     2       8  Maire Casey              43    27    1    13:41.20    3    04:12.40    3  1:06:53.70    1    01:19.65    2    26:37.40  1:52:44.35  1:52:44.35    
     3      14  Hilary Carroll           39    23    4    25:40.25    2    03:48.20    2    58:14.10    2    01:21.20    3    30:25.10  1:59:28.85  1:59:28.85    
     4      24  Megan Cronin             42    23    3    21:06.40    4    06:25.75    4  1:12:18.60    4    01:46.15    4    36:14.60  2:17:51.50  2:17:51.50    
Top

Female 30 to 39

         Overall*                                  ---- SWIM ----   ----- T1 -----   ---- BIKE ----   ----- T2 -----   ---- RUN ----         Chip         Gun  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time         Time        Time  
     1       4  Marcy Ricciardi          33    36    1    13:07.80    4    03:39.05    2    57:08.50    6    01:42.95    4    27:40.40  1:43:18.70  1:43:18.70    
     2       5  Carissa Hyman            45    30    2    17:50.40    1    02:41.75    1    56:12.30                     3    27:07.35  1:43:51.80  1:43:51.80    
     3       7  Gentiana Arovas          27    39    7    23:38.40    2    03:24.25    3    57:19.25    1    01:00.70    2    26:41.80  1:52:04.40  1:52:04.40    
     4      11  Roberta Lafazia          32    32    4    19:12.35    7    05:41.95    7  1:04:55.85    7    01:44.35    1    25:09.80  1:56:44.30  1:56:44.30    
     5      13  Catherine Rentz          36    35    3    18:41.20   10    06:39.25    6  1:03:10.60    5    01:36.55    5    28:25.85  1:58:33.45  1:58:33.45    
     6      16  Margaret Newell          49    38    8    24:37.30    5    03:57.35    4    59:46.10    9    02:38.10    8    32:14.80  2:03:13.65  2:03:13.65    
     7      20  Erin Jeeter              31    33    6    22:48.70    9    06:30.65    5  1:02:08.60    4    01:29.50    9    34:53.60  2:07:51.05  2:07:51.05    
     8      21  Hilary Gates             28    37    5    20:52.45    8    06:00.30    8  1:07:13.70    8    02:06.95    7    31:38.00  2:07:51.40  2:07:51.40    
     9      23  Katherine Henderson      37    31   10    27:51.50    6    04:41.50    9  1:13:30.05    3    01:21.10    6    29:51.15  2:17:15.30  2:17:15.30    
    10      25  Olivia Scott             41    31    9    27:01.85    3    03:25.30   10  1:16:29.80    2    01:13.30   10    39:27.50  2:27:37.75  2:27:37.75    
Top

Female 40 to 49

         Overall*                                  ---- SWIM ----   ----- T1 -----   ---- BIKE ----   ----- T2 -----   ---- RUN ----         Chip         Gun  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time         Time        Time  
     1       6  Yoko Takeuchi            24    40    2    16:57.60    1    02:36.45    1  1:00:58.10    2    01:31.70    1    26:30.90  1:48:34.75  1:48:34.75    
     2      10  Bobbi Whisman            50    43    1    16:28.35    2    03:51.40    2  1:02:07.40    1    01:27.30    2    31:57.90  1:55:52.35  1:55:52.35    
     3      18  Renee Petit-Scott        25    42    3    21:27.35    3    04:24.95    3  1:03:51.45    3    02:09.05    3    33:02.75  2:04:55.55  2:04:55.55    
     4      29  Lissa Bell               47    49    4    32:30.85    4    05:41.20    4  1:17:27.40    4    06:53.55    4    50:29.15  2:53:02.15  2:53:02.15    
Top

Female 50 to 59

         Overall*                                  ---- SWIM ----   ----- T1 -----   ---- BIKE ----   ----- T2 -----   ---- RUN ----         Chip         Gun  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time         Time        Time  
     1       9  Nadine Taylor-Tolbert    55    55    1    15:33.05    2    03:49.30    4  1:05:23.65    1    01:54.45    2    27:03.75  1:53:44.20  1:53:44.20    
     2      12  Arleen Laporte           12    57    3    25:41.55    1    03:18.45    2    59:12.30    2    02:02.10    1    26:54.55  1:57:08.95  1:57:08.95    
     3      15  Mary Podbielski          52    56    4    29:09.75    3    04:36.60    1    58:40.10    3    02:04.10    3    28:24.60  2:02:55.15  2:02:55.15    
     4      22  Molly Breeding           53    50    2    22:21.90    4    04:48.60    3  1:03:19.20    5    02:34.05    4    38:11.30  2:11:15.05  2:11:15.05    
     5      27  Linda Weiss              51    51    5    30:29.70    5    07:02.75    5  1:18:57.70    4    02:16.55    5    44:11.15  2:42:57.85  2:42:57.85    
Top

Female 60 to 69

         Overall*                                  ---- SWIM ----   ----- T1 -----   ---- BIKE ----   ----- T2 -----   ---- RUN ----         Chip         Gun  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time         Time        Time  
     1      26  Roxanne Kibben          129    60    1    25:50.55    2    07:41.80    2  1:22:33.25    1    01:20.70    1    39:16.80  2:36:43.10  2:36:43.10    
     2      28  Adele Snowman            16    63    2    44:39.25    1    06:22.90    1  1:11:46.80    2    04:00.60    2    45:47.05  2:52:36.60  2:52:36.60    
Top

Overall Male OVERALL Winners

         Overall*                                  ---- SWIM ----   ----- T1 -----   ---- BIKE ----   ----- T2 -----   ---- RUN ----         Chip         Gun  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time         Time        Time  
     1       1  David Dicocco            81    37    1    12:53.80    1    02:12.45    1    43:39.80    1    00:41.50    1    20:52.85  1:20:20.40  1:20:20.40    
Top

Male 15 and under

         Overall*                                  ---- SWIM ----   ----- T1 -----   ---- BIKE ----   ----- T2 -----   ---- RUN ----         Chip         Gun  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time         Time        Time  
     1      37  Michael Lowe            167          1    17:58.10    1    03:14.85    1    52:45.35    1    01:54.65    2    31:39.45  1:47:32.40  1:47:32.40    
     2      43  Juan Heredia            114    15    2    19:28.00    2    05:47.60    2    58:48.10    2    02:25.05    1    24:10.20  1:50:38.95  1:50:38.95    
Top

Male 20 to 29

         Overall*                                  ---- SWIM ----   ----- T1 -----   ---- BIKE ----   ----- T2 -----   ---- RUN ----         Chip         Gun  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time         Time        Time  
     1       2  Michael Fulginiti        85    28    2    12:27.05    1    01:24.40    1    46:43.15    1    00:55.55    2    20:32.65  1:22:02.80  1:22:02.80    
     2       3  Thomas Stack            115    29    3    12:42.15    5    02:19.90    2    47:03.25    2    01:10.70    1    19:15.40  1:22:31.40  1:22:31.40    
     3       7  Jason Hyman              94    29    1    11:18.65    3    02:04.25    4    50:13.65    5    01:16.25    7    23:36.30  1:28:29.10  1:28:29.10    
     4       8  Harry Goudy IV          119    28    4    12:53.35    2    01:33.90    6    50:58.50    6    01:19.60    3    21:45.95  1:28:31.30  1:28:31.30    
     5      11  Douglas Bemis            76    29    5    13:21.70   10    03:59.75    3    48:39.90    3    01:13.00    5    23:06.65  1:30:21.00  1:30:21.00    
     6      21  Ryan Clift               97    28    9    17:29.50    4    02:10.55    5    50:32.65    4    01:13.70    8    25:09.70  1:36:36.10  1:36:36.10    
     7      23  Matthew Pessagno        108    29    6    14:52.25    9    03:52.40    7    55:11.95    7    01:32.50    6    23:22.15  1:38:51.25  1:38:51.25    
     8      31  Matthew Rossi            98    27    8    17:20.05    6    02:29.30    8    55:48.60                    11    28:46.40  1:44:24.35  1:44:24.35    
     9      38  William Powell          122    23   11    20:12.45    7    02:42.90    9    56:41.85                     9    28:20.65  1:47:57.85  1:47:57.85    
    10      39  Jory Kahan              111    23   10    20:06.90    8    03:02.55   11  1:02:44.15                     4    22:14.00  1:48:07.60  1:48:07.60    
    11      46  Bryan Hills             106    27    7    17:07.65   11    05:21.30   10  1:01:23.40    8    02:10.50   10    28:29.95  1:54:32.80  1:54:32.80    
Top

Male 30 to 39

         Overall*                                  ---- SWIM ----   ----- T1 -----   ---- BIKE ----   ----- T2 -----   ---- RUN ----         Chip         Gun  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time         Time        Time  
     1       6  Alejandro Escobar       100    35    2    14:13.80    2    02:22.65    3    47:46.55    1    00:54.90    2    22:14.15  1:27:32.05  1:27:32.05    
     2       9  Axel Krieger             99    36    5    15:44.95    6    03:39.80    2    46:52.65    4    01:14.70    1    20:59.90  1:28:32.00  1:28:32.00    
     3      14  Jose Torres             171    39    8    17:28.30   14    48:10.30    1    01:03.55                    10    26:11.15  1:32:53.30  1:32:53.30    
     4      16  Duncan Welsh             67    32    9    17:45.15    3    02:27.60    4    49:58.00    7    01:30.50    3    22:46.35  1:34:27.60  1:34:27.60    
     5      20  Brandon Chance           96    31    4    15:33.45   10    04:08.00    5    51:42.60    3    01:00.50    5    23:47.30  1:36:11.85  1:36:11.85    
     6      24  Tyler Mann              173    32    6    15:50.35    7    03:54.45    6    54:20.55    9    01:35.20    6    23:54.35  1:39:34.90  1:39:34.90    
     7      28  Matt Lehmann            110    30    3    15:21.80    4    03:24.60    8    56:26.80    5    01:16.95    8    25:10.15  1:41:40.30  1:41:40.30    
     8      30  Stephen Miller           84    32   13    24:10.95    1    01:35.70    7    54:54.50                     4    23:36.75  1:44:17.90  1:44:17.90    
     9      34  Taylor Goodall           71    30    1    14:00.70   11    04:20.95   12  1:01:37.65    2    01:00.20    7    24:56.05  1:45:55.55  1:45:55.55    
    10      35  Troy Funck               95    32   10    18:15.40    5    03:30.50    9    57:50.05                    12    26:45.95  1:46:21.90  1:46:21.90    
    11      36  Tim Fisher               82    31    7    16:54.75    8    03:59.95   10    58:04.20    8    01:35.15    9    25:49.60  1:46:23.65  1:46:23.65    
    12      45  David Pfautz            168    37   12    21:07.75    9    04:05.40   11    58:43.70   10    01:45.20   11    26:41.00  1:52:23.05  1:52:23.05    
    13      52  David Lozano            102    36   11    21:04.30   12    06:45.10   13  1:09:17.95    6    01:23.45   13    31:30.50  2:10:01.30  2:10:01.30    
    14      55  Thomas Higdon           174    39   14    28:49.35   13    11:16.10   14  1:21:10.70   11    03:46.00   14    43:58.90  2:49:01.05  2:49:01.05    
Top

Male 40 to 49

         Overall*                                  ---- SWIM ----   ----- T1 -----   ---- BIKE ----   ----- T2 -----   ---- RUN ----         Chip         Gun  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time         Time        Time  
     1       4  Duane Irwin             120    42    1    13:09.70    1    01:25.00    1    45:42.25    1    00:46.25    2    21:47.85  1:22:51.05  1:22:51.05    
     2      10  Peter Tango             107    48    5    15:19.45    2    02:09.80    7    50:34.75    4    01:01.25    1    21:08.20  1:30:13.45  1:30:13.45    
     3      12  Christopher Nutter       63    42    4    15:13.55    3    02:26.55    5    50:17.50    3    00:55.75    3    23:12.25  1:32:05.60  1:32:05.60    
     4      13  Michael Keene            69    47    2    14:34.95    6    02:44.70    6    50:22.00    5    01:05.65    4    23:40.60  1:32:27.90  1:32:27.90    
     5      15  Dean Rossi               90    49    6    16:02.65    9    03:16.35    2    46:23.75    8    01:24.70   12    27:06.75  1:34:14.20  1:34:14.20    
     6      17  Bradd Atkinson          117    41    7    16:30.50    7    02:56.05    3    47:10.30   13    02:03.30    8    25:49.20  1:34:29.35  1:34:29.35    
     7      19  Robert Falk              66    48    3    15:01.10    4    02:27.00    9    52:41.35    7    01:07.55    6    24:47.10  1:36:04.10  1:36:04.10    
     8      22  Michael Paydo           118    40   11    18:39.75    5    02:30.00    4    49:46.15   11    01:40.85    7    25:14.25  1:37:51.00  1:37:51.00    
     9      25  Kevin Hopkins            74    40    9    18:11.60    8    03:06.50    8    50:36.65    9    01:36.80    9    26:33.95  1:40:05.50  1:40:05.50    
    10      40  Joe Stammer              86    46   10    18:12.15   10    03:37.10   10    58:19.05    2    00:51.05   13    28:12.15  1:49:11.50  1:49:11.50    
    11      42  Miguel Heredia          113    49   12    19:27.50   14    05:47.75   11    58:47.55   14    02:25.60    5    24:09.30  1:50:37.70  1:50:37.70    
    12      44  James Thomas McKeldin   166    49    8    16:31.05   12    05:09.20   14  1:01:19.25   16    02:41.70   10    26:40.00  1:52:21.20  1:52:21.20    
    13      48  Michael Shaffer         101    49   14    21:35.20   15    06:16.25   13  1:00:20.55   15    02:30.95   14    28:25.80  1:59:08.75  1:59:08.75    
    14      49  Jason Hogan              68    41   16    23:17.20   11    04:45.55   12    59:01.20   10    01:38.05   15    30:35.25  1:59:17.25  1:59:17.25    
    15      50  Chris Hall              104    41   13    20:58.55   13    05:16.55   15  1:05:33.95    6    01:06.50   11    26:54.45  1:59:50.00  1:59:50.00    
    16      53  Timothy Haughton        109    49   15    22:17.45   16    06:42.60   16  1:08:34.00   12    01:48.40   16    31:53.70  2:11:16.15  2:11:16.15    
Top

Male 50 to 59

         Overall*                                  ---- SWIM ----   ----- T1 -----   ---- BIKE ----   ----- T2 -----   ---- RUN ----         Chip         Gun  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time         Time        Time  
     1       5  Alex Kahan              112    52    2    13:44.70    1    02:36.35    1    45:01.50    3    01:28.85    1    20:48.15  1:23:39.55  1:23:39.55    
     2      27  Brad Banks              164    52    1    13:15.15    7    03:55.50    5    56:06.50                     4    28:00.50  1:41:17.65  1:41:17.65    
     3      29  Steve Fischer           116    54    6    18:33.45    4    03:22.80    2    52:26.95    2    01:23.85    5    28:20.20  1:44:07.25  1:44:07.25    
     4      32  William Bowen           121    50    3    15:54.35    8    05:29.70    4    54:40.10    6    02:29.35    3    26:41.40  1:45:14.90  1:45:14.90    
     5      33  V. Michael Fulginiti     87    54    5    18:16.35    3    03:01.00    3    54:19.55                     8    30:10.75  1:45:47.65  1:45:47.65    
     6      41  Jonathan Fox             91    51    4    17:40.70    5    03:34.10    6    58:53.45    1    01:06.30    7    28:49.30  1:50:03.85  1:50:03.85    
     7      47  Rusty Laporte            64    58    7    20:00.40    6    03:50.65    7  1:00:15.70    5    02:20.50    6    28:21.50  1:54:48.75  1:54:48.75    
     8      51  Kevin Flynn             103    54    9    27:48.00    2    02:54.55    8  1:02:19.05    4    02:03.35    2    25:57.30  2:01:02.25  2:01:02.25    
Top

Male 60 to 69

         Overall*                                  ---- SWIM ----   ----- T1 -----   ---- BIKE ----   ----- T2 -----   ---- RUN ----         Chip         Gun  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time         Time        Time  
     1      18  Jack Powell              77    61    1    17:01.65    1    02:13.60    1    50:09.75    2    01:48.75    1    23:42.35  1:34:56.10  1:34:56.10    
     2      26  Jim Cunningham          105    67    2    19:00.15    2    02:34.60    2    50:15.35    1    01:18.75    2    27:18.70  1:40:27.55  1:40:27.55    
Top

Male 70 and over

         Overall*                                  ---- SWIM ----   ----- T1 -----   ---- BIKE ----   ----- T2 -----   ---- RUN ----         Chip         Gun  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time         Time        Time  
     1      54  Tim Grumbacher          172    71    1    18:10.50    1    08:10.25    1  1:12:38.35    1    04:13.95    1    33:05.90  2:16:18.95  2:16:18.95    

Relay

Top

Relay

         Overall*                                  ---- SWIM ----   ----- T1 -----   ---- BIKE ----   ----- T2 -----   ---- RUN ----         Chip         Gun  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time         Time        Time  
     1       1  Jian ( James ) Xu       161          1    15:12.80    1    01:09.75    3    58:54.55    5    00:58.35    2    28:03.50  1:44:18.95  1:44:18.95    
     2       2  Carrye Massey           157    48    7    20:15.15    5    01:31.15    1    54:00.25                     9    33:06.60  1:48:53.15  1:48:53.15    
     3       3  Dave Johnston           159          8    21:10.80    7    01:39.95    4    59:50.90                     3    28:09.10  1:50:50.75  1:50:50.75    
     4       4  Scott Burleson          152    55    4    17:20.00    9    01:52.85    2    56:37.05    6    00:59.35   10    35:05.70  1:51:54.95  1:51:54.95    
     5       5  Sarah  McCelrath        162          5    17:29.65   11    02:10.45    8  1:08:43.10    8    01:09.70    1    24:18.10  1:53:51.00  1:53:51.00    
     6       6  Jen Thayer              155    40    2    16:33.70    3    01:22.35    5  1:04:55.30    7    01:02.10    6    31:59.10  1:55:52.55  1:55:52.55    
     7       7  Robert Salerni          151    43    6    20:08.15   10    01:57.80    6  1:05:04.55    2    00:42.65    8    33:01.35  2:00:54.50  2:00:54.50    
     8       8  Caroline Furnshell      169          3    16:34.30    2    01:17.20   10  1:11:52.75    9    01:26.35    7    32:04.70  2:03:15.30  2:03:15.30    
     9       9  Stacey Woodworth        153    42   10    22:04.25    8    01:42.10    7  1:08:01.20    4    00:53.50   11    36:50.05  2:09:31.10  2:09:31.10    
    10      10  Holly Zinn              156    34   11    27:05.35    6    01:34.10    9  1:11:25.25    3    00:46.65    5    31:55.10  2:12:46.45  2:12:46.45    
    11      11  Berlin Smith            158    23    9    21:49.15    4    01:25.35   11  1:19:48.75    1    00:39.10    4    30:44.60  2:14:26.95  2:14:26.95    

Clydesdale

Top

Clydesdale

         Overall*                                  ---- SWIM ----   ----- T1 -----   ---- BIKE ----   ----- T2 -----   ---- RUN ----         Chip         Gun  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time         Time        Time  
     1       1  Peter Monteferrante     139    41    1    18:00.40    1    01:51.95    1    49:34.40    1    01:11.10    3    29:19.80  1:39:57.65  1:39:57.65    
     2       2  David Larson            143    47    2    18:23.35    2    03:55.35    3  1:02:34.95                     1    24:07.75  1:49:01.40  1:49:01.40    
     3       3  Ferris Bond             142    24    4    19:05.80    3    04:06.00    2  1:00:03.50    2    02:36.00    2    25:51.60  1:51:42.90  1:51:42.90    
     4       4  James Cassidy           141    57    3    18:49.45    4    04:28.40    4  1:03:23.15    3    03:24.05    4    33:09.30  2:03:14.35  2:03:14.35    

Athena

Top

Athena

         Overall*                                  ---- SWIM ----   ----- T1 -----   ---- BIKE ----   ----- T2 -----   ---- RUN ----         Chip         Gun  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time         Time        Time  
     1       1  Erin Cassell            132    32    1    13:29.35    3    03:44.70    1    54:55.20                     3    31:10.55  1:43:19.80  1:43:19.80    
     2       2  Mariah Goodall          133    29    4    18:11.95    2    03:42.10    2    55:34.85    3    02:51.80    1    25:37.25  1:45:57.95  1:45:57.95    
     3       3  Devin Lessard           160    20    2    13:49.20    1    02:26.95    4  1:03:46.75    1    00:50.65    2    25:43.50  1:46:37.05  1:46:37.05    
     4       4  Denise Bayerle          134    50    3    16:54.85    5    05:17.65    3  1:01:16.85    4    03:11.10    4    33:49.50  2:00:29.95  2:00:29.95    
     5       5  Dawn Ellis              135    42    5    21:03.45    4    04:21.90    5  1:05:48.60    2    01:54.40    5    33:51.05  2:06:59.40  2:06:59.40    

Top

Unknown Age Grouping

         Overall*                                  ---- SWIM ----   ----- T1 -----   ---- BIKE ----   ----- T2 -----   ---- RUN ----         Chip         Gun  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time         Time        Time  
     1       1  Unknown Partic. 165     165          1    19:40.65    1    04:32.65    1    55:24.25    1    01:26.75    1    23:58.90  1:45:03.20  1:45:03.20    
*Overall place within gender.